Suurupi alumine tuletorn

Ehitatud 1911. Foto: september 2019, Rene Mitt

Suurupi alumise tuletorni ülevaataja elamuEhitusaasta 1911.Tuletorni hoonetekompleksi kuuluv teenindushoone, mis on säilitanud sajandivahetuse ilme. Ühekorruseline, madal, rõhtprussseinetega, madala plekk-kelpkatusega ülevaataja elamu. Hoone on kultuurimälestisena riikliku kaitse all (registri nr 9467).

 

Suurupi alumise tuletorni kütusehoidla. Suvi 2019. Foto: Rene Mitt

Suurupi alumise tuletorni kütusehoidla.  Ehitusaasta 1885. Tuletorni hoonetekompleksi kuuluv hoone, mis on säilitanud algse ilme. Väike ja stiilne 11.5m2 suurune maakivist seinte ja madala viilkatusega hoone. Avade ülaääre sillused ja katusekarniis markeeritud punaste savitellistega. Hoone on kultuurimälestisena riikliku kaitse all (registri nr 9466).
Samal aastal ehitati palgist teenijate elamu.

 

Suurupi alumise tuletorni teenijate elamu ja pesuköök.

Suurupi alumise tuletorni saun. September 2019. Foto: Rene Mitt

Hoonet on kutsutud tuletorni saunaks ja tema ehitusaasta on 1906. Hiljem ehitati elumajaks.

Tuletorni hoonetekompleksi kuuluv teenindushoone, mis on säilitanud sajandivahetuse ilme. Väike, 36.1m2 suurune, ühekorruseline, rõhtprussseintega, madala plekkviilkatusega teenijate elamu. Säilinud akende originaaljaotus ja kaunistusega viilulauad. Hoone on kultuurimälestisena riikliku kaitse all (Registri nr 9468).

Tuletorni juures olevad hooned kuulusid 2000 aasta alguses Hilda Oja poegadele. Avo Oja elas kunagises tuletorni saunas, mis oli ehitatud 1906 aastal. Tuletornirahva elamu kuulus sel ajal Avo vennale – Edward Ojale. Hooned olid nad saanud erastamise teel. Vennad Ojad müüsid hooned ära Merle Hirvlaanele. Tehinguga määrati, et Hilde Oja võib saunas elada kuni oma elu lõpuni.

Ilusalong avas uksed 2015. aasta alguses.

Suurupi alumise tuletorni seminarimaja
Ehitatud 2012. Samal asukohal algne hoone ehitatud 19. sajandi teisel poolel.

Algselt ehitatud hoone täielikult hävinenud. Suurupi alumise tuletorni seminarimaja on rajatud tuletornikompleksis asunud aida kohale 2012 aastal.

z-library

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?