Immediate Flow

Harku valla ainsad turismiobjektid alustasid talvehooaega

Kui 1.mail 2017.a avati Suurupi ülemine tuletorn ja 21.mail 2018.a avati alumine Suurupi tuletorn, siis sellel aastal said tuletornid hooaega alustada ühiselt.  Avamise aasta on õppimise ja kohanemise aasta, kuna tuletornid asuvad tuletorni pererahva hoovil ja igal hetkel tuletorni siiski ei pääse. Tuleb kohaneda nii pererahval külastajatega, kui ka külastajatel.

Kokku külastas Suurupi tuletorne 2019 suvehooajal (1.mai – 30. september) üle 5600 inimese. Sellel aastal tõusis grupikülastajate arv,  seda eriti Suurupi alumises tuletornis. Suurupi ülemise tuletorni perenaine Kristiina, kes on atesteeritud Harjumaa giid viis läbi  üle 70 ekskursiooni Suurupi ülemise ja alumises tuletornis ja poolsaare militaarset ajalugu tutvustava retke. Alumise tuletorni perenaine Anne-Ly tegutses giidina 20 kruiisigrupi juures, kes külastasid Suurupi alumist tuletorni. Sellest aastast liitus alumises tuletornis meiega majakavaht Meelis, kes tutvustas külastajatele nii Suurupi tuletorne kui ka võimalust Eesti tuletorni passi abil tutvuda Eesti teiste tuletornidega.

Eesti tuletorni pass. Foto: Rene Mitt

Suurupi alumist tuletorni külastas 2019 aastal 2000 külastajat, kellest 430 ostsid tuletornide ühispileti ja külastasid mõlemat tuletorni.

Suurupi ülemist tuletorni külastas 2700 inimest, kellest 600 ostsid ühispileti.

Käesoleval aastal jõudis tuletorne külastama ka neid kohalike inimesi, kes polnud seni tuletornidest Suurupis teadlikud. Tuletornide juures toimus selle aastal kokku 5 väikest kontserti. Kontserditest on plaanis kujundada traditsioon. Juba 7.-ndat korda toimunud Suurupi Tuletornipäev oli seekord osa Harku valla Avatud külade nädalast ja nädala raames tähistati kontserdiga ka Eesti ainsa töötava puittuletorni 160.-ndat sünnipäeva.

Grupikülastustest oli suurim osakaal seeniorite turismil, ka vene ja läti gruppidel. Suurupi tuletorne külastavad ka kruiisituristid ja loodame jätkata Eesti  kui  ajalooga mererahva tutvustamist maailmas ka edaspidi.  Sel hooajal külastas Suurupi tuletorne 32 kruiisituristide gruppi, kokku 600 kruiisituristi. Külalisi, kes omal käel tuletornid üles leidsid oli Saksamaalt, Soomest, Venemaalt, Poolast, Lätist, Leedust, kaugeimad Jaapanist ja Lõuna-Koreast. Kruisituristid olid valdavalt Ameerikast, Kanadast ja Austraaliast.  

Suurupi ülemise tuletorni aed pälvis sellel aastal Eesti kaunis kodu 2019 muinsuskaitse eripreemia, sama tunnustuse pälvis Suurupi alumise tuletorni ansambel 2015 a.

Suurupi tuletornide uus ühine hooaeg algab 1.mail 2020.a.

Suurupi ülemine tuletorn on avatud talveperioodil nädalavahetustel kuni 3. novembrini.  Detsembris avab nädalavahetustel uksed Tuletorni Jõulumaailm Suurupi ülemise tuletorni linnakus.

Ettetellimisel on võimalik grupikülastused mõlemasse tuletorni läbi kogu  talvehooaja.

Suurupi Selts avalikustas 2019. aastal uue inglisekeelse kodulehe, mille abil muudeti Suurupi ajalugu välisturistidele paremini kättesaadavaks. Samuti avati venekeelse sisuga Suurupit tutvustav koduleht. Kõik, kellel on ajaloolist infot Suurupi kohta, on oodatud seda Suurupi Seltsiga jagama. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?