VisitHarku muuseumimaja

Elmar Karese ajast on olemas tänapäevase muuseumi ruume kirjeldatud nii: “Piki mootoriruumi seinu asuvad lukksepa tööpingid ja mitmesugused seadmed. See võimaldab kohapeal teha tarvilikke töid, mis on seoses remondiga. Majaka laoruumis oli elektripuur. Elmar kohandas selle puurimistööpingiks. Ta remontis asjatult vedeleva elektrimootori ja kasutas seda lihvimisseadme juures. Mootoriruumis on laadimispult väikeste akumulaatorite laadimiseks. Ka selle valmistas Elma rise.”

The foghorn was operated from the lighthouse’s technical building

Electricity was brought to Suurupi in the 1960s. But back then, it wasn’t very reliable. Often during stormy and dark nights, batteries and diesel generators had to be used to be able to indicate a safe passage to ships. There were three diesel generators, since lighthouse keeper had to be sure that one of them would work when needed.

The lighthouse’s technical building. Peet Pajus working.

Ringvaade nr 32, august 1956. Suurupi ülemise tuletornivaht Elmar Karesest on videos juttu ajateljel alates 4.27 min kuni 5.38. Intervjuu on salvestatud tänases muuseumimajas (endises tehnohoones).

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?