Uudised

Vääna-Jõesuu ja Viti veevärgi ehitab 7,73 miljoni euroga Merko (12.09.2012)

Tallinna börsil noteeritud ehitusettevõtte Merko Ehituse tütarettevõte Merko Infra sõlmis teisipäeval Harku valla kommunaalteenuste ettevõttega OÜ Strantum Vääna-Jõesuu ja Viti külade ühisveevärgi ja -kanalisatsioonitorustiku ning reoveepumplate ehitustööde lepingu, mille maksumus on 7,73 miljonit eurot.

Lepingu maksumus ei sisalda tellija seitsmeprotsendilist varu, sellele lisandub käibemaks ning tööde üleandmise tähtaeg on 2015. aasta kevad, teatas Merko Ehitus börsile.

Tööde käigus rajatakse 24,9 kilomeetrit vee- ja 26,8 kilomeetrit kanalisatsioonitorustikke ning 12 reoveepumplat.

Tööde tegemiseks korraldatud riigihange on jaotatud nelja ossa, leping hõlmab hanke esimest osa. Strantumi projektijuht Valdo Liiv ütles juulis BNS-ile, et esimese osa teised pakkujad olid konsortsium OÜ Taskar, AS Teede REV-2 ja Tekton OÜ ja Nordecon AS. Hanke eri osadele esitatud pakkumiste maksumus jäi vahemikku seitse kuni 12 miljonit eurot.

Hanke esimene osa sisaldab ehitustöid Soontevahe, Suurupi, Munakivi, Vööri, Priki, Marese, Kuunari, Kaljase, Vaadi, Purje, Sõlme, Triivi, Kivinina, Kasemetsa, Poi, Lõime, Kiire, Kärme, Hoo, Sõpruse, Järsaku, Valli, Kasvu, Tempo, Liivakivi, Väleda, Tragi, Pihlamarja, Pihlapuu, Siniõie, Kallaku, Angervaksa, Siidilille, Jäälille ja Öölille teedel.

Vääna-Jõesuu ja Suurupi torustiku riigihanked on üks osa Harku veemajandusprojektist, mille eesmärk on rajada Suurupi, Viti ja Vääna-Jõesuu külade piirkonda ühisveevärgi ja -kanalisatsioonisüsteem ning Suurupi reoveepuhasti. Kogu projekti maksumuseks on Strantumi kodulehe andmeil ligi 25 miljonit eurot, millest ligi 21 miljonit eurot tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

<< Tagasi