Uudised

TuleTulemise pidu Suurupis (01.06.2014)

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu "Aja puudutus. Puudutuse aeg.” on peagi käes! 15. juunist 4. juulini 2014 toimuval TuleTulemisel "Külast-külla, käest kätte" viivad kohalikud koorid, tantsurühmad ja orkestrid laulu- ja tantsupeo tule peolinna teatesõiduna jalgratastel. 

Peotuli liigub külast külla mööda maanteid ja külavaheteid jalgrataste teatesõiduna. Igas teatepunktis antakse peotuli käest kätte üle järgmisele koorile, tantsurühmale või orkestrile. Õhtuti on peatuskohas rahvapidu.

TuleTulemise pidu "KUIS KOHTUVAD MERI JA TULI " Suurupi alumise tuletorni juures toimub 1.juulil kell 17:00-23:00. Peolaeva roolib Peep Raun.

Peomeeleolu loovad Harku valla kultuurikollektiivid: Suurupi naiskoor Meretule, Tabasalu kammerkoor, Tabasalu naistantsurühm Harku Harakad, Tabasalu segatantsurühm Tammed ja Toomed, Tabasalu memmede tantsurühm, Tabasalu Muusikakooli Puhkpilliorkester, Tabasalu Muusikakooli Vanamuusikaansambel ning TÜG ja Vääna Mõisakooli laste rahvatantsu kollektiivid.

Külalistena astuvad lavale Harku valla sõprusvalla EURA kultuurikollektiivid, improvisatsiooniteater Improkraatia, AX-teater ja Väikeste Lõõtspillide Ühing ning Marko Matvere.

Peo tähtsaim hetk on pidulik tule saabumise tseremoonia, kus peoplatsile jõuab laulu- ja tantsupeo tuli!

Teekonna peoplatsile muudavad meeleolukaks AX-teatri näitlejad ja Tabasalu muusikakooli õpilased.

Lasteala on avatud kell 17:00-20:00, kuni tule saabumiseni. Kohale on purjetanud Pipilota Viktuaalia Rullkardiine Piparmünta Eefraimitütar Pikksukk, kes koos oma vahvate abilistega lastele palju lustlikke tegevusi korraldab. Lasteteater KOIOTT kutsub aga vaatama etendust "Jäljekütt Pelle", räägib hakkajast ja uudishimulikust põdrast, kellel on alati olnud unistus saada detektiiviks.

Osavaid käsi saab proovile panna Rannamõisa Laevaseltsi telgis ja Käsitöötelgis.

Iga soovija saab oma panuse anda laulu- ja tantsupeo TuleTulemise seinavaiba valmimisse ning Tulepesa ankruketi valmistamisel. Koos teeme AJALUGU!

Peoplatsil on võimalik osta kodumaist käsitööd. Peolisi toitlustab Osvald Catering ning jäätise on kohale toonud Premia. Arveldamine toimub sularahas.

Ootame soovijaid registreeruma laulu- ja tantsupeo tule valvesse. Valvesse saavad registreeruda kõik suuremad või väiksemad kollektiivid ja ühendused või siis mõnusaks seltskonnaks kogunenud tutvusringkonnad. Selleks tuleb täita meie kodulehel olev ankeet ja valida oma kollektiivile sobiv valvekord.  Sooja aitab sees hoida Saunabuss!

Palume võimalusel peole tulla jala või jalgrattaga! Avatud tasuta jalgrattaparkla! Autoparkla Murastes Kallaku teel, parklast saab peoplatsile kas jalgsi või peobussiga.

TuleTulemise pidu on alkoholivaba! Kohapeal kangeim jook on kali, peoplatsile oma alkoholiga ei lubata.

Säti selga parimad suvise õuepeo riided, löö kingad läikima, laula hääl lahti, korda üle tantsusammud ja asuta ennast teele! Oled oodatud selle suve meeldejäävamale rahvapeole! Üheskoos meisterdame, tantsime ja laulame ning tervitame aja puudutusi kogenud vana ja väärika valge tuletorni kõrval laulu- ja tantsupeo tule saabumist!

TuleTulemise peo info on üleval kodulehel: tuletulemine.suurupi.ee. Koduleht täieneb pidevalt ning sinna saab minna uusimat infot ammutama kuni peopäevani.

 

Anne-Ly Mitt
Suurupi Selts
annely@suurupiselts.ee

<< Tagasi