Uudised

Tuletorni päev (12.08.2014)

Laupäeval, 16.augustil toimub viies Tuletorni päev.

11:00-15:30 avatud Suurupi tuletornid külastajatele. SISSEPÄÄS TASUTA

16:00 Sissepääs kontserdialale, Suurupi alumise tuletorni kompleks.
PILET 2 eurot, lapsed alla 130 cm tasuta. Pileteid saab osta kohapeal sularahas, piletite arv piiratud!

17:00 Mustkunstnik Fred-Erik Johanson suurejoonelise trikikavaga

18:00-19:00 Ansambel “Curly Strings”

Avatud Tuletorni kohvik, laste käsitöötuba, jäätis. Palume kaasa võtta istumisalused või piknikutekid!

KOHAPEAL ARVELDAMINE SULARAHAS!

<< Tagasi


 
 
 

 

Tuletorni päev (23.08.2013)

Päikesepaistelisel pühapäeval avasime taaskord Suurupi tuletornide uksed külastajatele. Igapäevaselt suletud majakate uste taha kogunes suur hulk vanu ja uusi sõpru, kes soovid uuendada või luua sõprust meie valla  väärikaimate vaatamisväärsustega.

Uhkelt päikeses kiiskavad valged vanad daamid - Suurupi ülemine ja Suurupi alumine tuletorn - võtsid lahkelt külastajad vastu. Suurupi Seltsi giidid  - viimane tuletornivaht Helle, majakavahi noorem tütar Kristiina ja tuletornide suur austaja suuruplane Eiemari jagasid lahkelt infot tuletornide mineviku-oleviku ning tornides ohutu liiklemise kohta.

Nagu juba traditsiooniks saanud, ootas lapsi lõbus lasteetendus, sel aastal naerutasid kõiki meie naaberkülast pärit PIIP ja TUUT. Õhtu krooniks sai aga Raimond Valgre 100-le sünniaastapäevale pühendatud kontsert Mart Sanderi, Hanna-Liina Võsa ja Bel-Etage Swingorkestri esituses. Samas esitles ka Mart Sander oma uut plaati “Raskete aegade laulud”, millelt võib leida Raimond Valgre ja tema kaasaegsete unustamatut muusikat. Kontserdil lõi ka kaasa meie oma Suurupi MERETULE naiskoor.

Mõned nopped tagasisidest Tuletorni päevale:

Harku Valla Teataja: “Tuletornipäeva soosis sel aastal imeline ilm, mis tõi nii tuletornidesse kui ka õhtusele kontserdile kokku hulgaliselt külastajaid. Vanad väärikad tuletornid, soojas päikesepaistes sillerdav meri ning Raimond Valgre igihaljad lood Hanna-Liina Võsa ning Mart Sanderi esituses moodustasid idülli, mida nautisid kõik kohaletulnud. Sellest igasuvisest toredast üritusest on kujunemas Harku valla visiitkaart – kohaletulnuid oli nii naaberküladest kui ka pealinnast. Kiitus korraldajatele!”

MAIROLD (külastaja): "Ekstra tänud sooviks öelda tänavuse Tuletornipäeva kohta. No selline ajastus, selline ilm ja kontsert, lai kajastus, hea teema jne jne kõik oli kui briljantüritus! Harku valla aasta parim üritus olenemata sellest, et mõni üritus pole veel toimunud! Aitäh!"

TIINA (külastaja): "Aitäh, väga ilus kontsert oli!"

EVA (külastaja): "Tänud ilusate emotsioonide eest!"

ANNIKA (külastaja): "Sõnatu! Minu kodukülas ja selline üritus! Edu!"

MERLE (külastaja): "Käisime täna tuletorne vaatamas ja kontserti kuulamas. Meile väga meeldis! Kiitus korraldajatele!"

IRENE LEMBI (Bel-Etage Swingorkester): "Kõigepealt suur tänu selle ilusa ilma eest, mis te ülevaltpoolt tellisite ja mis ka kuulda võeti! Kõik, kes viitsisid kohale tulla, jäävad seda kaunist suvepäeva kindlasti veel kaua meenutama, kogupere päev, kus kõik, vanuses 1 kuu kuni 100.a., tundsid ennast suurepäraselt. Üllatas, et purjelaeva meisterdamine oli väikeste seas nii populaarne, see annab lootust, et kuldsed käed ei saa veel niipea Eestimaal otsa!"

Tähelepanu kõik, kes annetasid Suurupi alumise puidust tuletorni värvimiseks ja lasid ennast pildistada fotograaf Kaupo Kikkas'el - pildid leiab I AM Photographer pildipoest! Kokkuvõtte kogutud toetustest teeme, kui pildid on tellitud. Loomulikult on jätkuvalt võimalus oma toetus kanda Suurupi Seltsi annetuskontole 221041457459.

Sündmuse pilte vaata SIIT! 

Tuletorni päeva video leiad SIIT!

Täname meie sõpru ja toetajaid! Oli ilus ja meeldejääv pühapäev!

Anne-Ly Mitt
Suurupi Selts
juhatuse esinaine

<< Tagasi