Uudised

Suurupi alumine tuletorn 155 aastane! (20.08.2014)

Juba 5-ndat aastat tähistame Suurupi tuletornide sünnipäeva Tuletorni päevaga. Sel päeval on huvilistele avatud Suurupi mõlemad tuletornid ning alati oleme pakkunud juurde ka veidi meelelahutust.

16.augustil külastas meie väärikaid torne kokku 1500 inimese ringis – kes käis ainult uudistamas tuletorne, kes tuli õhtusele kontserdile, kes tegi mõlemat. Mõnusa päikesepaistelise ilmaga sündmust nautinud inimesed olid rõõmsad ning kiidusõnu tuletornide ümbruse korrashoiu üle jätkus paljudel.

Alumise tuletorni hoovil oli avatud Tuletorni kohvik, sai osta jäätist, kalja ja muid maitsvaid loodustooteid. Lastele oli avatud meisterdamisala, kus sündisid ülimalt andekad ja vahvad rinnamärgid. Kõik soovijad said ennast pildistada tuletorni taustal. Pilte näeb Suurupi Seltsi FB lehel.

Erikülalisena Suurupi alumise tuletorni juures lahesoppi saabunud meie vetes üliharuldane ja tõelist nauditavat vaatemängu pakkunud vesipüks jooksutas randa ennast pildistama ja filmima kõik hetkel tuletornis viibinud külalised. Õhtul esinenud noor ja andekas mustkunstnik Fred-Erik Johanson ning selle suve hittansambel Curly Strings koosseisus Jalmar Vabarna, Eeva Talsi, Villu Talsi ja Taavet Nilser teenisid välja suured aplausid.

Tänan Suurupi Seltsi poolt meie häid abilisi, sõpru ja toetajaid, kes aitasid Tuletorni päeval teoks saada.

 

Tuletorni päeva videot näeb siit!

 

Külastajad Tuletorni päevast:

Kadri: “Tahtsin tänada nii suurepärase ürituse eest Suurupi Tuletornipäeval. See oli tõesti liigutav ja südantsoendav ettevõtmine! Ja milline imekaunis koht! Loodan, et te ei väsi ja selliseid ägedaid üritusi tuleb veel!”

Urve, Õie ja Ülle: “Suured tänud! Oleme vaimustuses nii alumisest kui ka ülemisest tuletornist. Jõudu noortele inimestele toreda traditsiooni elluäratamises ning oma aega panustades. Edu!

Kaaja, Andres ja Tiina: “Turist tuli, turnis ja sai vatistele põlvedele lisaks midagi, millest kunagi hiljem majakana särasilmadel pajatab. Jaksu ja järjepidevust majakarahvale!”

 

Anne-Ly Mitt
Suurupi Selts

 

<< Tagasi